Plotki z życia gwiazd
Prawo Agaty
Agata polska Ally McBeal ?

Serial jest dobrze pomyślany. Perypetie głównych bohaterów ciekawe, ciekawe…
Kożuchowska jako pani prokurator bardzo dobra.
Nie pasuje mi jednak Agnieszka Dygat w roli Agaty, zbyt toporna, zbyt kojarząca się z komediowymi rolami, mało przekonywująca. Wolałabym kogoś subtelniejszego. Ale to już „po ptakach”. Trzeba przyjąć to co jest.
A jest - jak zwykle w serialach TVN-u wyidealizowana Warszawa- piękna, czysta, kolorowa. Każde inne miasto to już biedna i nudna prowincja, na której takie talenty jak adwokat Agata zmarnowałyby się na amen.

Właśnie, nie wiem co się stało, ostatnio uznali, że w Toruniu da się żyć (patrz Lekarze). Sprawy, którymi zajmują się wyjątkowo uczciwi prawnicy są dość różnorodne i wciągają widza.
Wątek z mafią trochę na wyrost, trochę nie przemyślany. Jeżeli będzie 3 sezon pociągną to dalej, czy to już koniec? Czy Agata się w końcu się zakocha , dajże jej Panie Boże.

Tak więc reasumując z zainteresowaniem będę śledzić dalsze losy wysokiej pani adwokat i jej oddanych kupli. A Wy ? Polska Ally McBeal to raczej nie jest, ale kto powiedział, że ma być? Ja?
 • Komentarze
 • [2012-11-29 14:32:54]
  Wyidealizowana Warszawa to nie jest problem tylko w produkcjach TVN ale ostatnio w wszystkich polskich filmach. Brak tam jakiegokolwiek realizmu i już nie chodzi tylko o to, że w tych filmach pogoda jest zawsze ładna a na ulicach nie ma korków. Tam bohaterowie filmu nie chodzą do sklepów spożywczych, jak jedzą to w restauracji, brak odrapanych murów, wszędzie jest czysto a dzieci same odprowadzają się do przedszkola. Brak odniesienia do rzeczywistości, z którą na co dzień się spotykamy nie pozwala wczuć się w film ani utożsamić się z jego bohaterami.
  K.
 • [2012-11-29 15:06:57]
  Zgadza się, oglądamy bajki dla dorosłych. Ale widocznie tego nam potrzeba, po dniu pełnym szarpaniny z szarą rzeczywistością.
  OLO
 • [2013-01-04 11:44:51]
  A ja zauważyłam, że w tych filmach nie ma chorób, no chyba, że film jest o szpitalu.
  aaa
 • Dodaj komentarz
 • Imie
 • Copyright gwiazdy-ekranu.pl